030C0B88 A861 427B 9003 A09746B858D6 1 105 c

Kaviár rozdělený podle druhů.

Kaviár se vyrábí z vajíček různých druhů jeseterů a některé z nich jsou považovány za zvláště cenné. Zde je přehled hlavních druhů jeseterů, ze kterých se získává kaviár, a těch nejoblíbenějších:

  1. Jeseter beluga (Huso huso): Vyrábí nejslavnější a nejdražší kaviár, známý pro svá velká zrna a jemnou chuť. Kaviár Beluga je známý svou máslovou texturou a lehce ořechovou chutí.
  2. Osetra jeseter (Acipenser gueldenstaedtii): Kaviár Osetra má barvu od zlatohnědé po téměř černou. Je známá svou bohatou, lehce oříškovou chutí a pevnou strukturou fazolí.
  3. jeseter sevruga (Acipenser stellatus): Kaviár Sevruga je známý svými malými zrnky a intenzivní chutí. Je levnější než Beluga a Osetra, ale mezi znalci je stále velmi uznávaný.
  4. Jeseter sibiřský (Acipenser baerii): Tento menší druh produkuje kaviár se středními zrny a jemnou chutí, často považovaný za platnou alternativu kaviáru Osetra.
  5. jeseter kaluga (Huso dauricus): Tento druh také známý jako „sibiřská běluga“ produkuje kaviár podobný běluze, vysoce ceněný pro svou kvalitu a chuť.
  6. Jeseter hvězdný (Acipenser stellatus): Produkuje kaviár s menšími zrny a silnější chutí než jiné druhy.

Mezi nimi je kaviár Beluga obecně považován za nejcennější, následovaný Osetra a Sevruga. Preference konkrétního druhu kaviáru se však mohou lišit na základě osobního vkusu a zvláštností každého druhu. Je také důležité poznamenat, že kvůli nadměrnému rybolovu a problémům s ochranou jsou nyní některé druhy jeseterů chráněny a jejich kaviár se stal ještě vzácnějším a dražším.

Podobné položky